Blog

Jak urządzić salon, aby był idealnym miejscem do relaksu?

time28.06.2024
Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu – warto zadbać o jego funkcjonalność i estetykę. Ma to przełożenie na komfort i wygodę domowników, pozwalając im zrelaksować się i odprężyć po dniu wypełnionym obowiązkami.

Wykreuj spokojną atmosferę za pomocą barw i oświetlenia

Urządzanie salonu, który ma sprzyjać wytchnieniu i rozluźnieniu, warto zacząć od doboru odpowiedniej kolorystyki. Do przytulnych barw zaliczane są przede wszystkim beże, brązy, écru oraz szeroka gama pasteli, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na mocniejsze akcenty kolorystyczne, np. butelkową zieleń, granat czy nawet czerń. Niezawodne są także biele i szarości. Wymienione barwy mają również ten plus, że są uniwersalne. Pasują do różnego rodzaju aranżacji: stylu skandynawskiego, industrialnego, minimalistycznego, glamour czy boho.

W tworzeniu nastroju w salonie ważną rolę odgrywa oświetlenie. Warto postawić na kilka źródeł światła – centralne plus dodatkowe w postaci lamp stojących, stołowych czy punktowych. Za pomocą oświetlenia można wydzielać strefy funkcjonalne, czemu służą też właściwie dobrane meble do salonu. Ma to pomóc w organizacji przestrzeni w taki sposób, żeby była ona dostosowana do rozmaitych potrzeb i aktywności.

Wybierz odpowiednie meble

Jako doświadczony producent mebli do salonu doskonale zdajemy sobie sprawę, że ergonomiczne i pięknie prezentujące się rozwiązania mają kluczowe znaczenie w kontekście przytulności i zarazem funkcjonalności pomieszczenia. Nie powinno tam zabraknąć takich elementów jak m.in.:

Sofa: To bezapelacyjnie królowa każdego salonu, która powinna zapewniać maksymalny komfort domownikom oraz ich gościom. Niezmiernie istotna jest tu jakość materiałów i wykonania, a także możliwość dopasowania tapicerki do konkretnych preferencji.

Komoda, szafa i regały: Dobrze zorganizowaną przestrzeń w salonie trudno wyobrazić sobie bez komody, szafy oraz regałów. Służą one do przechowywania różnych rzeczy, np. ubrań, dokumentów, przedmiotów osobistych. Regał dodatkowo może pełnić funkcję biblioteczki czy mebla pomocnego w eksponowaniu kolekcji, fotografii itp. Zdecydowanie godne uwagi są zestawy mebli od sprawdzonego producenta mebli systemowych do salonu. Wprowadzają do wnętrza spójność i harmonię, ponieważ poszczególne części kompletu są utrzymane w tej samej stylistyce.

Szafka pod telewizor: Centralne miejsce w salonie zazwyczaj zajmuje telewizor, w związku z czym zakup stosownej szafki jest oczywistym posunięciem. Nabyć można ją pojedynczo lub w zestawie – producent mebli systemowych do salonu JUREK MEBLE proponuje klientom obie opcje.

Stolik kawowy: Przeważnie ustawiony przy sofie i współgrający z pozostałymi elementami wyposażenia salonu to na pierwszy rzut oka niepozorny mebel. Niemniej w praktyce okazuje się wielce przydatny. Jeśli chcemy mieć gdzie odstawić kubek, odłożyć książkę czy pilota od telewizora, to bezwzględnie warto mieć go pod ręką.

Ostateczny dobór mebli do salonu to kwestia indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli np. pokój pełni funkcję jadalni, wstawmy do niego stół i krzesła. Jeżeli natomiast komuś marzy się kącik czytelniczy, niech zadba o obecność wygodnego fotela. Wypada przy tej okazji podkreślić, iż przytulny salon nie powinien być wypełniony zbyt dużą liczbą przedmiotów, gdyż będzie sprawiał wrażenie przytłaczającego.

Meble systemowe w idealnym miejscu do relaksu – dlaczego warto?

Salon, w którym chcemy odpocząć po ciężkim dniu i miło spędzić czas w towarzystwie najbliższych osób, powinien być przestronny i uporządkowany. Kolekcje MIA, CARLO, LANDO, CEZAR, ROCO, JOHN, SAMBA, FIL czy INEZ PLUS od producenta mebli systemowych do salonu JUREK MEBLE to doskonały sposób na wprowadzenie ładu we wnętrzu. Stylistyczna spójność oraz bardzo wysokie walory estetyczne to najważniejsze cechy, jakimi się wyróżniają.

Systemy modułowe są ponadto uniwersalne i elastyczne z racji na liczbę elementów, które łatwo ze sobą łączyć i zestawiać. Dzięki temu nie ma problemu z dopasowaniem ich do danego pomieszczenia bez względu na jego rozmiary. Nasze kolekcje systemowe dają szerokie możliwości aranżacyjne zarówno dla wielbicieli klasyki, jak i nowoczesnego looku. Pozwalają one stworzyć przemyślaną i jednorodną koncepcję salonu, który zachęca do relaksu. Poszczególne części odgrywają konkretne role, co skutkuje świetną organizacją przestrzeni – również tej niewielkiej. Prostota, spójny wizerunek, minimalizm i maksimum opcji w zakresie tworzenia atrakcyjnych wnętrz są tym, na co stawiamy jako doświadczony producent mebli.

System meblowy w salonie, w którym czujemy się w pełni komfortowo, z lekkością dopasowuje się do potrzeb wszystkich domowników. Należy jednakże mieć na względzie to, czy zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni do przechowywania. W razie wątpliwości warto skonsultować się z naszymi doradcami. Tworząc kolekcje systemowe, dokładamy wszelakich starań, żeby meble nie traciły na wartości przez długi czas oraz żeby dawały możliwie jak najwięcej użytecznej przestrzeni.

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

JUREK MEBLE Żurecki Sp. k.

Jankowy 74 A
63-604 Baranów